מאמרים

הלוואות לסטודנטים – ניהול פיננסי לשנות הלימודים - המשך למאמר

כמה אנחנו מוציאים בחודש על מזון, רכב או תחבורה ציבורית והוצאות אחרות? האם במסלול הלימודים שבחרנו צפוי להיות לנו מספיק זמן על מנת לעבוד במשרה מלאה או חלקית? במידה וכן – כמה אנחנו צפויים להרוויח? וכד'.

סיכום זה הוא חשוב מאין כמוהו, וגם אם ישנם הרבה נעלמים ונתונים שאנחנו לא בטוחים לגביהם, גם הערכה כללית היא טובה יותר מכלום. מהסיכום הזה עלינו לגזור את גובה הסכום לו נזדקק על מנת להשלים את שנות הלימודים הבאות, ולכן את גובה הלוואת הסטודנטים שנרצה לבקש.

תמיד עדיף לנסות ולתכנן מראש ואחר כך לשנות את התכנית ולבצע התאמות בזמן אמת, מאשר לא לתכנן כלל. ניתן לנסות ולמצוא מסלולי הלוואות גמישים יחסית, דוגמת כאלו בהם ניתן יהיה להגדיל את גובה ההלוואה באמצע התקופה ללא תשלום נוסף של עמלות או קנסות, כמו גם מסלולים בהם נוכל להחזיר מהר יותר את ההלוואה ממה שהתחייבנו לו בהתחלה (כך שאם יצוץ לו מקור הכנסה בלתי צפוי במהלך שנות הלימודים, נוכל לקצר את הזמן בו אנו מחויבים לבנק..).

בסופו של דבר, הלוואות סטודנטים נועדו לעזור לסטודנטים לצלוח תקופה לא פשוטה מבחינה כלכלית. עליהם מוטלת האחריות לתכנן ולכלכל את צעדיהם, על מנת למצוא את מקור המימון הטוב ביותר עבורם.


חזרה לחלק ראשון